Достапни линкови

logo-print

Полска води меѓународна истрага за кражбата на знакот од Аушвиц


Полската полиција соопшти дека соработува со меѓународните агенции и институции и дека е возоможно некое лице да биде упасено по европски налог за кражбата на знакот кој стоеше на влезот на еден поранешен нацистички логор во Аушвиц. Полицијата во неделата го пронајде знакот на кој пишува работата ќе ве ослободи во шума одалечена 100 километри од логорот.
XS
SM
MD
LG