Достапни линкови

logo-print

Намален кредитниот рејтинг на Грција


Агенцијата Мудис денеска соопшти дека го намалила кредитниот рејтинг на Грција поради влошувањето на финансиската состојба во земјата. Пред тоа истото го направија и Стандард и Пурс и Фитч.
Во соопштението на Мудис се посочува дека последните најави на грчката Влада со сите сили ќе се справува со огромниот долг на Грција, не ги отстранува целосно долгорочните ризици по државата.
XS
SM
MD
LG