Достапни линкови

logo-print

Басеску положи заклетва за вториот претседателски мандат


Романскиот претседател Трајан Басеску денеска ја положи заклетвата за неговиот втор претседателски мандат пред заедничкото заседание на двата дома на парламентот. Басеску соопштил дека модернизацијата на Романија ќе биде основната негова цел. Басеску е првиот шеф на државата што обезбедил два мандата по ред по пет години.
XS
SM
MD
LG