Достапни линкови

logo-print

Пронајдени остатоци од куќа во Незарет од времето на Исус


Израелските археологисти соопштија дека пронашле остатоци од куќа во Назарет која датира од времето на Исус. Тие пронашле 85 метри од куќата до сега, како и скривалиште и цистерна. Куќата и припаѓала на типично еврејско семејство и тој фрла поглед на тогашниот живот. Единетвените артефакти кои се пронајдени во тоа подрачје од времето на Исус се пештери за погреб.

XS
SM
MD
LG