Достапни линкови

logo-print

Расмусен во посета на Авганистан


Генералниот секретар на НАТО, Андрес Фог Расмусен е во посета на Авганистан за да ги види подготовките на алијансата која треба да прими голем број на нови војници. За време на престојот Расмусен ќе се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и генералот Стенли Мек Кристал. Триесет и шест земји ветија уште 7000 војници за мисијата во Авганистан, откако американскиот претседател Барак Обама објави дека ќе испрати додатни 30 000.
XS
SM
MD
LG