Достапни линкови

logo-print

Напад врз полициска станица во Авганистан


Авганистанските сили денеска убиле тројца милитанти откако група талибанци нападнале една полициска станица во источен Авганистан. Според локалните власти, напаѓачите имале намера да извршат самоубиствен напад. Претставник на талибанците го потврди инцидентот, додавајки дека биле убиени 25-мина авганистански полицајци.
XS
SM
MD
LG