Достапни линкови

logo-print

Едно лице убиено во инцидент во Либан


Едно лице било убиено во напад врз автобус во северен Либан во кој се превезувале сиријски работници. До инцидентот доаѓа еден ден откако либанскиот премиер Саад Харири ја заврши дводневната посета на Дамаск, прва откако анти-сиријската коалиција дојде на власт во Либан.
XS
SM
MD
LG