Достапни линкови

logo-print

Уапсен ирански автор на документарци поради навреда на власта


Иранските власти приведоа автор на документарни филмови поради навреда на властите на Исламската република. Новинската агенција ИСНА објави дека откако приведениот Мохамад Нуризад изјавил дека нема пари да плати кауција, бил притворен.
XS
SM
MD
LG