Достапни линкови

logo-print

Министрите на ОПЕК решаваат за производството на нафта


Цената на нафтата на светските берзи е малку повисока од 73 долари за барел. Министрите од земјите членки на ОПЕК денеска треба да се сретнат во Ангола за да се договорат за нивото на производство. Се очекува производството на нафта да остане непроменето.
XS
SM
MD
LG