Достапни линкови

logo-print

12 затвореници од Гвантанамо префрлени во родните земји


САД префрлил 12 затвореници од затворот Гвантанамо во Авганистан, Јемен и Сомалија. Според министерството за правда 6 Јеменци, 2 Сомалијци и 4 Авганистанци се пратени во нивните родни земји викендов за таму да ја отслужуваат затворската казна. Американски официјални лица објавија минатата недела дека група на затвореници од Гвантанамо ќе биде испаратена во затвор во Илиноис.
XS
SM
MD
LG