Достапни линкови

logo-print

Малики во посета на Египет


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики е во официјална дводневна посета на Египет, каде во Каиро ќе разговара со претседателот Хосни Мубарак. Ирачкиот премиер претходно изјавил дека тие се за започнување на нова ера во односите меѓу двете земји. Малики посетата ќе ја искористи и за зајакнување на бизнис врските, вклучувајќи и инвестиции на Египет во Ирак.

XS
SM
MD
LG