Достапни линкови

logo-print

56 мртви во собраќајна несреќа во Нигерија


Полицијата во Нигерија соопшти дека најмалку 56 луѓе го загубиле животот кога еден возач на камион, кој носел цемент загубил контрола над возилото и удрил во толпа луѓе. Според полицијата загинатите биле пешаци, кои оделе покрај патот во Декиан во централна Нигерија во Коги државата. Собраќајните несреќи во Нигерија се чести, поради лошата инфраструктура.

XS
SM
MD
LG