Достапни линкови

logo-print

Активист за животна средина ќе го преплива тихиот океан


Австралискиот активист за животна средина, Ричар Пејн планира да го преплива Тихиот окен од Јапонија до САД во огромно рециклирано пластично шише за да ја подигне свеста за загадувањето на морињата. Пејн соопштил дека да пливаш 9000 километри е лудост, но тој се надева дека ќе ги инспирира другите да размислуваат повеќе за животната средина. Шишето кое ќе биде напрваено од илјадници мали ќе треба да го заштити Пејн од опасности и ајкули.
XS
SM
MD
LG