Достапни линкови

logo-print

Нема зголемен број на патници на првиот ден без визи


Нема зголемена фрекфенција на граничните премини кон Грција и Бугарија на првиот ден од укинувањето на визниот режим за македонските граѓани. На Богородица до 12 часот поминале 6 автобуси, а границата Меџитлија ја минале 260 македонски граѓани, информираат од двата гранични премини кон Грција. Нема зголемен број на патници ниту кон Бугарија. На скопскиот аеродром пак Александар Велики денеска ќе има десет полетувања кон Љубљана, Париз, Верона, Цирих, Дизелдорф и Рим.
XS
SM
MD
LG