Достапни линкови

logo-print

Карази ќе го објави новиот кабинет


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се очекува денеска да ги објави кандидатите за неговиот нов кабинет. Наименувањата мора да бидат одобрени од парламентот. Западните новински агенции, вчера објавија дека Карзаи имал намера да замени речиси половина од министрите кои биле во неговиот претходен кабинет. Карзаи беше реизбран во август годинава, по контроверзната изборна победа.
XS
SM
MD
LG