Достапни линкови

logo-print

Ирански војници завзеле нафтено поле во Ирак


Ирачкиот заменик министер за надворешни работи Мухамед Азис соопшти дека ирански трупи завзеле еден извор на нафта во пограничната зона. Тој истакна дека не знае дали иранците суште го држат под контрола изворот, додавајки дека утре за овој проблем ќе биде повикан на разговор иранскиот амбасадор во Багдад. Иран ги демантира овие информации.
XS
SM
MD
LG