Достапни линкови

logo-print

Со беспилотни летала напади врз милитанти во Пакистан


Пакистанските служби за безбедност соопштија дека најмалку 3 осомничени милитанти биле убиени денеска во трет по ред ракетен напад за 48 часа од американско беспилотно летало во регионот на Северен Вазиристан. Вчера во сличен напад биле убиени 14 милитанти.
XS
SM
MD
LG