Достапни линкови

logo-print

Забрана за домашен акохол во руска Чукотка


Во Рускиот арктички регион Чукотка на луѓето им било забрането дома да прават алкохол. Властите, како што јави РИА Новости, забраната ја правдаат со намерата за намалување на алкохолизмот во регионот.
XS
SM
MD
LG