Достапни линкови

logo-print

Хакери го блокираа Твитер



Популарниот интеренет сервис Твитер денеска претпладне бил блокиран од хакери. Корисниците кои се обидувале да се приклучат на Твитер биле автоматски префрлани на веб страница на која имало зелено знаме и порака дека Твитер е пробиен од Иранската Сајбер Армија. Нема докази дека хакерите се поврзани со Иран, а проблемот бил надминат.
XS
SM
MD
LG