Достапни линкови

logo-print

Акција на јеменските сили против Ал Каеда


Во напад на јеменските безбедносни сили врз засолништа на приврзаници на Ал Каеда во провинцијата Абијан, биле убиени најмалку 34 милитанти, соопштија официјални претставници на Јемен. Меѓутоа, очевидци тврдат дека загинале околу 60 луѓе, претежно цивили. Соединетите Држави постојано бараат од Јемен да превземе посериозни акции против приврзаниците на Ал Каеда, кои се засолнети во таа земја.
XS
SM
MD
LG