Достапни линкови

logo-print

Дополнителни шпански војници во Авганистан


Шпанија ќе испрати дополнителни 511 војници во Авганистан, соопшти шпанскиот министер за одбрана Карме Чакон. Тој вели дека шпанските војници ќе ја обучуваат авганистанската армија и ќе се грижат за безбедноста во провинцијата Бадгис. Со ова бројот на шпански војници во Авганистан ќе надмине 1500.
XS
SM
MD
LG