Достапни линкови

logo-print

Пакистан доцни со издавање визи за американски граѓани


САД соопштија дека Пакистан доцни со издавањето визи за стотина американски работници и функционери. Заменик портпаролот на Стејт департментот Роберт Вуд изјави дека не ја знае причината за доцнењето, но изрази „сериозна загриженост“ поради тоа. Вуд предупредува дека ако доцнењето продолжи, тоа може да ја поткопа поддршката на САД за Пакистан - и во борбата против тероризмот, но и за развој на економијата.
XS
SM
MD
LG