Достапни линкови

logo-print

САД ќе им помогне на сиромашните земји со климатските промени


Американскиот секретар Хилари Клинтон денеска на Конференцијата за климатски промени во Копенхаген соопшти дека САД е подговен заедно со другите земји да обезбеди по 100 милиони долари годишно до 2020 за сиромашните земји во бробата со глобалното затоплување. Некои од лидерите на земјите пристигнуваат денеска во данскиот главен град, а останатите меѓу кои и американскиот претседател Барак Обама ќе им се придружат утре на последниот ден на Конференцијата.
XS
SM
MD
LG