Достапни линкови

logo-print

Берлускони пуштен од болница


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска излезе од болница, откако беше нападнат од еден маж на митнингот во саботата. Берлускони беше задржат во болницата четири дена, бидејќи при нападот му беше скршен носот, како и два заба. Во средата полицијата уапсила друг маж, кој се обидел да влезе во болничката соба на 73 годишниот лидер.
XS
SM
MD
LG