Достапни линкови

logo-print

Лавров за новиот договор за нуклеарно разоружување


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска во Москва изјави дека претседателите на Русија и на Соединетите држави, нема да го потпишат новиот договор за нуклеарно разоружување за време на нивната средба во Копенхаген. Според Лавров, било потребно уште малку време за да се завршат некои технички детали. Медведев и Обама утре ќе учествуваат на самитот за климатските промени во Копенхаген.
XS
SM
MD
LG