Достапни линкови

logo-print

Рускиот богаташ Прохоров ги купува Њу Џерси нетс


Најбогатиот русин, милијардерот Михаил Прохоров наскоро би можело да стане првиот неамериканец кој ќе биде сопственик на еден тим од Ен Би Ај лигата. Се дознава дека тој веќе потпишал договор за партнерство со што се отвора патот тој да ја купи екипата Њу Џерси нетс. Договорот треба да биде одобрен од бордот на гувернери на Ен Би Ај лигата.
XS
SM
MD
LG