Достапни линкови

logo-print

Басеску го наименува Бок за премиер на Романија


Романскиот претседател Трајан Басеску го наименува претседателот на Демократско либералната партија Емил Бок за премиер на земјата. Басеску посочи дека новата влада треба да биде готова до 23 декември, за да може до крајот на годината во парламентот да го претстави буџетот за следната година.
XS
SM
MD
LG