Достапни линкови

logo-print

Напад со беспилотни летала во Пакистан


Пакистански официјални претставници соопштија дека најмалку две лица загинале од проектили истрелани од беспилотни американски летала во близина на границата со Авганистан. Во последно време во северозападниот дел на Пакистан зачестија ваквите напади на американските сили, според кои, таа област е засолниште на талибанците и на припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG