Достапни линкови

logo-print

Убиен мексикански нарко шеф


Шефот на еден од најголемите картели за дрога во Мексико Артуро Белтран Леива бил убиен во престрелка со мексиканските безбедносни сили. Агенциите јавуваат дека во престрелката до која дошло во близина на пристанишетото Куернавака загинале уште четворица негови соработници. Картелот на Леива се смета за еден од главните снабдувачи со кокаин на американскиот пазар.
XS
SM
MD
LG