Достапни линкови

logo-print

Малави го призна Косово


Република Малави е првата земја која ја призна независноста на Косово по расправата на меѓународниот суд во Хаг, каде 26 земји ги презентираа своите аргумени околу легалноста на неговата независност, соопшти денеска косовското министерство за надворешни работи. Малави е 64 земја која го призна Косово.
XS
SM
MD
LG