Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги повлече обвиненијата против Мајкрософт


Европската Унија соопшти денеска дека го повлекува случајот против Мајкрософт, откако компанијата се сложи на корисниците на Виндоус да им овозможи 12 други веб пребарувачи. Во јануари ЕУ го обвини Мајкрософт за монопол, бидејќи ги обврзува корисниците да го користат нивниот пребарувач Интернет Експлорер.
XS
SM
MD
LG