Достапни линкови

logo-print

Белград ке аплицира во ЕУ откако ке добие сигнал од Брисел


Српскиот Претседател Борис Тадиќ изјави дека Белград ќе поднесе кандидатура за членство во Европската унија кога ќе биде оценето дека таа кандидатура ќе наиде на позитивен одек во Унијата. Според Тадиќ, приоритет на Србија е членството во ЕУ како и зачувување на територијалниот интегритет и суверенитет на Косово со употреба на право и дипломатија.
XS
SM
MD
LG