Достапни линкови

logo-print

Светските лидери пристигнуваат на Конференцијата во Копенхаген


Светските лидери се собираат во Копенхаген на климатската конференција на ОН на која се очекува до петок да се постигне глобален договор за намалување на емисијата на штетни гасови. Се очекуваат 120 лидери да земат учество во финалниот дел од самитот во четврток. Денеска на учесниците на самитот во Копенхаген ке им се обрати и Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG