Достапни линкови

logo-print

Сад очекуваат оперативен договор за климатските промени


Американскиот Претседател Барак Обама очекува на самитот во Копенхаген да биде постигнат оперативен договор кој има смисла за борба против климатските промени, изјави портпаролот Роберт Гибс. Белата Куќа соопшти дека не очекува Претседателот Барак Обама да потпише договор за нуклеарно разоружување со рускиот претседател Дмитриј Медведев неделава во Копенхаген. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека во разговорите за стратегиското разоружување има напредок и изрази надеж дека наскоро договорот ке биде потпишан.
XS
SM
MD
LG