Достапни линкови

logo-print

Неделава нема да има договор за стратегиско разоружување


Белата Куќа соопшти дека не очекува Претседателот Барак Обама да потпише договор за нуклеарно разоружување со рускиот претседател Дмитриј Медведев неделава за време на самитот за климатски промени во Копенхаген. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека во разговорите за стратегиското разоружување има напредок и изрази надеж дека наскоро договорот ке биде потпишан.
XS
SM
MD
LG