Достапни линкови

logo-print

Адмиралот на САД Мулен на разговори во Пакистан


Шефот на американската здружена команда адмирал Мајк Мулен денеска пристигна во Пакистан. Неговите разговори со шефот на пакистанските сили Ашфаг Кајани ке бидат посветени на новата американската воена стратегија за Авганистан каде ќе бидат испратени 30 илјади дополнителни војници. Мулен во Исламабад пристигна од Авганистан.
XS
SM
MD
LG