Достапни линкови

logo-print

15 мртви во експлозија во Пакистан


Во експлозија во Пакистан најмалку 15 луѓе го загубија животот, а 30 се повредени, соопштија пакистанските власти. Инцидентот се случил на еден пазар во близина на домот на еден политичар во градот Дера Гази Кан во покраината Пуџаб. Локалниот шеф на полицијата соопшти дека најверојатно експлозијата е од автомобил бомба. Во серија на бомбашки напади во Пакистан од октомври животот го загубија 500 луѓе.
XS
SM
MD
LG