Достапни линкови

logo-print

Талибанците дозволиле да бидат посетени нивните заробеници


Меѓународниот комитет на Црвениот Крст денеска соопшти дека за прв пат ги посетил затворениците кои ги држат талибанците во Авганистан. Имено, претставнци на Црвениот Крст, во ноември, имале на два пати можност да ги посетат тројцата припадници на авганистанските безбедносни сили, кои биле заробени од талибанците во провинцијата Бадгис.
XS
SM
MD
LG