Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон денеска ќе разговара со Јеремиќ


Министерот за надворешни работи на Србија, Вук Јеремиќ денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот државен секретар Хилари Клинтон за билатералната соработка и со ситуацијата во регионот. Пред заминувањето за Вашингтон, Јеремиќ оцени дека односите меѓу Белград и Вашингтон се клучни за стабилноста на Балканот.
XS
SM
MD
LG