Достапни линкови

logo-print

САД бараат од Либан да го спречи шверцот на оружје


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека извршил притисок врз Либан да го спречи шверцот на оружје во земјата, велејќи дека оружјето претставува потенцијална закана за соседниот Израел. По состанокот со либанскиот претседател Мишел Слејман, Обама изјави дека имало одреден напредок во спроведувањето на резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите Нации за забрана на ваквите пратки.
XS
SM
MD
LG