Достапни линкови

logo-print

САД задоволен од работата на тајландските власти


Американскиот секретар Хилари Клинтон соопшти дека запленувањето на товарниот авион во Тајланд полн со оружје од Северна Кореја покажува дека санкциите можат да функционираат. Клинтон додаде и дека САД е задоволен што видел акција од страна на тајландските власти.
XS
SM
MD
LG