Достапни линкови

logo-print

Обама се сретна со раководителите на банките


Американскиот претседател Барак Обама денеска се сретна со раководителите на банките и побара од нив да ги подржат неговите напори да ја унапреди финансиската ситуација на земјата. Десетина раководители на најголемите банки биле присутни на средбата. Според најавите Обама од нив требаше да побара и ослеснување на кредитната политика.
XS
SM
MD
LG