Достапни линкови

logo-print

Акцијата во Арачиново продолжува


Во скопското село Арачиново продоложува полициска акција за апсење на жител на селото, кој се бара со потерница за издржување казна затвор, потврдуваат од МВР. При акцијата имало и престрелка, но засега нема информации за повредени. Теренот го надветуваат и два хиликоптери, а зголемена е и бројката на полицицијата. МВР најави повеќе детали за акцијата по нејзиното завршување.


XS
SM
MD
LG