Достапни линкови

logo-print

Шифани го осуди нападот на премиерот Берлускони


Претседателот на италијанскиот сенат Ренато Шифани ја осуди политичката омраза спрема премиерот Силвио Берлускони, кој беше нападнат синоќа во Милано. Покрај физичката и психичка болка, Берлускони пати и поради политичката омраза, кој прерасна во насилен акт. Според Шифани политичките партии мора заедно да дадат пример, дека насилствотот мора да престане. Напаѓачот на Берлускони му го скрши носот, како и два заба.
XS
SM
MD
LG