Достапни линкови

logo-print

Авганистански милитанти пренесуваат бегалци во Пакистан


Американските воени офицери денеска изразија длабока загриженост околу зголемувањето на тајната соработка меѓу оделна група на авганистански милитанти и екстремисти која пренесува бегалци преку границата на Пакистан. Адмиралот Мајк Мулен при посетата на Кабул соопштил дека ќе разговара за тоа прашање со пакистанските власти во Иламабад, при крајот на неделата. Мулен соопшти и дека првата трупа на војници од САД ќе пристигне во Авганистан неделава.
XS
SM
MD
LG