Достапни линкови

logo-print

Обама за успешноста на стратегијата во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека до крајот на 2010 година ќе знаел дали неговата стратегија за Авганистан успешно функционира. Во спротивно, како што вети во интервју за една американска телевизија, тој ќе извршел измени во стратегијата со која се предвидува распоредување на дополнителни 30 илјади американски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG