Достапни линкови

logo-print

Одликувања за македонските војници во Ирак


Припадниците од Полкот за специјални операции на АРМ денеска ќе добијат одликувања за учество во мисијата во Ирак. Во името на Соединетите држави одликувањата ќе ги врачи адмирал Вилијам Браун, директор на одделот за логистика во командата на американските сили во Европа што е лоцирана во Штутгард. Одликувањата ќе им бидат доделени на 32 ца припадници за покажаните резултати и професионалното извршување на задачите за време на учеството во мисијата ,,Слобода за Ирак,,.
XS
SM
MD
LG