Достапни линкови

logo-print

Нов гасовод за Кина


Лидерите на Кина, Туркменистан, Казахстан и Узбекистан денеска со свечена церемонија ќе го одбележат отворањето на гасоводот со кој Кина ќе се снабдува со гас од Туркменистан. Говорејќи во Ашхабад, кинескиот лидер Ху Џинтао изјави дека од гасоводот корист ќе имаат сите земји во регионот.
XS
SM
MD
LG