Достапни линкови

logo-print

Претседателот на австралискиот парламент ќе се обрати во Собранието


Претседателот на Претставничкиот дом на парламентот на Австралија Хери Џенкинс престојува во неколкудневна официјална посета на Република Македонија. Денеска тој ќе има обраќање во македонското Собрание. Деновиве Џенкинс имаше средби со претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и со пратеници.
XS
SM
MD
LG