Достапни линкови

logo-print

Отворање на гасовод од Туркменистан до Кина


Високи претставници на Кина денеска ќе присуствуваат на церемонијата во чест на пуштањето на дотокот на природен гас во земјата. На овој настан ќе биде пуштен во употреба гасовод кој ќе го пренесува енергенсот од источен Туркменистан, преку Узбекистан и Казахстан до Кина.
XS
SM
MD
LG